Drzwi aluminiowe i przeciwpożarowe - Cennik drzwi - Producent - EXPRESDRZWI

Kiedy można zamontować drzwi zewnętrzne

Kiedy można zamontować drzwi zewnętrzne w nowo wybudowanym domu?

Nowo wybudowany dom aż prosi się o przepiękne drzwi wejściowe, które dopełnią całego dzieła. Jednak mało który prywatny inwestor wie, iż drzwi wejściowe najlepiej zamontować na samym końcu, tj. dopiero po zakończeniu wszystkich prac mokrych wewnątrz budynku (tynkowanie, wykonanie i osuszenie posadzek) i prac związanych z wykończeniem elewacji budynku. Dlaczego? Powód jest bardzo prozaiczny – wszelkie prace wykończeniowe mogłyby bezpowrotnie zniszczyć drzwi.

Jeżeli jednak zależy Ci na czasie i chciałbyś jak najszybciej wprowadzić się do jeszcze remontowanego domu zalecamy zabezpieczenie lica drzwi foliami ora tekturą falistą.

Osadzając drzwi w otworze ościeżowym zwróć uwagę na odpowiednie uszczelnienie szczeliny pomiędzy murem a ościeżą za pomocą pianki termoizolacyjnej oraz taśm: paroizolacyjnej (od wewnątrz) i paroprzepuszczalnej (od zewnątrz). Nie zapomnij także o zabezpieczeniu przed wilgocią progu – w tym celu zastosuj taśmę bitumiczną.

Pamiętaj także o odpowiedniej wentylacji domu, w którym prowadzisz mokre prace remontowe. Zbyt duża wilgotność powietrza, która nie znajduje ujścia przez uszczelnione okna i drzwi może skutkować rozwojem pleśni i grzybów oraz nieprzyjemnym zapachem trudnym do zwalczenia.