Drzwi aluminiowe i przeciwpożarowe - Cennik drzwi - Producent - EXPRESDRZWI

Drzwi i okna aluminiowe to przyszłość!

Zmień myślenie – drzwi i okna aluminiowe to przyszłość!


Jeszcze do niedawna okna i drzwi aluminiowe wejściowe chętnie widzielibyśmy jedynie w budynkach wielkich korporacji, zakładów produkcyjnych czy sklepów wielkopowierzchniowych. Tymczasem moda oraz nowe rozwiązania technologiczne pozwoliły udomowić aluminiowe konstrukcje. Coraz chętniej okna i drzwi aluminiowe wykorzystuje się w projektach domów pasywnych, gdzie energooszczędność stawiana jest na piedestale.

Zmieniający się światopogląd – ochrona środowiska, działania proekologiczne wymusiły niejako rozwój technologii przyjaznej naturze. Aluminium w budownictwie zostało docenione już wiele lat temu. Obecnie zyskują popularność w eksponowanych oknach i drzwiach. Zadziałały tutaj względy ekonomiczne (aluminium można łatwo i na dużą skalę odzyskiwać - recykling) oraz praktyczne (parametry aluminium pozwalają na dowolność kształtów i wielkości okien i drzwi).

Aluminium jako plastyczny materiał daje także niebywałą elastyczność w tworzeniu szerokiej gamy profili o różnych parametrach. Jako jedyny materiał dzięki swojej sztywności w pełni nadaje się do tworzenia profili dla okien o niestandardowych gabarytach i kształtach (łuki).

Wytrzymałość materiału została doceniona w konstrukcjach antywłamaniowych oraz przeciwpożarowych. A dodatkowe wkładki termoizolacyjne oraz systemy uszczelnień poprawiły właściwości termoizolacyjne i akustyczne okien i drzwi wykonanych z aluminium.

Z profili aluminiowych można wykonać okna aluminiowe, drzwi aluminiowe: antywłamaniowe, przeciwpożarowe, drzwi jednoskrzydłowe, drzwi dwuskrzydłowe, drzwi przesuwane ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowe.