Drzwi aluminiowe i przeciwpożarowe - Cennik drzwi - Producent - EXPRESDRZWI

Atest przeciwpożarowy

Atest przeciwpożarowy EI – czyli jak wybrać dobre drzwi przeciwpożarowe?

 

„Nie igraj z ogniem to powiedzenie, które na stałe zakorzeniło się w polskim słowniku. Połączenie słów w tym związku frazeologicznym nie jest przypadkowe. Ogień, jak każdy żywioł, nie ma skrupułów i niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Zabawa z ogniem zawsze kończy się mniej lub bardziej tragicznie, dlatego warto z nim obchodzić się rozważnie. Ale źródłem ognia nie zawsze jest celowe podpalenie, przypadkowe zaprószenie czy też niezachowanie odpowiedniej ostrożności. Ogień często towarzyszy zjawiskom nadzwyczajnym, które trudno przewidzieć, np. awaria instalacji elektrycznej czy wyładowane atmosferyczne (piorun) podczas burzy.

Jeżeli chciałbyś ustrzec swoich domowników przed skutkami pożaru (bez względu na źródło jego powstania) pomyśl o zakupie drzwi, które niczym tarcza odetną drogę do dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

Profesjonalne drzwi przeciwpożarowe powinny posiadać atest przeciwpożarowy EI, gdzie kolejne litery oznaczają:

„e" – szczelność ogniowa wyrażona w minutach; w ciągu tego czasu płomienie nie mogą objąć drzwi na okres czasu dłuższy niż 10 sekund.

„i" – izolacyjność ogniowa wyrażona w minutach; w ciągu zadanego czasu druga strona drzwi nienarażona na ogrzewanie płomieniami nie może osiągnąć temperatury wyższej niż 140 stopni.

Najczęściej spotykanymi oznaczeniami są: EI15, EI30, EI60, EI90, EI120, gdzie cyfry oznaczają czas w minutach.

Dla klientów indywidualnych zaleca się drzwi z atestem od EI15 do EI90. EI120 są najchętniej wybierane przez firmy.